США "не бачать жодних явних ознак деескалації" з боку Росії під час переговорівРосійська Федерація розпочала військові навчання в прикордонних з Україною регіонах. Сполучені Штати Америки висловили незадоволення таким рішенням.

Об этом сообщает Скандалы РУ


Про це пише РБК-Україна з посиланням на Twitter-акаунт журналіста видання CNN.


За словами заступника державного секретаря США Вікторії Нуланд, рішення Російської Федерації провести навчання біля кордонів України — йде всупереч деескалації, яку очікують Штати від Кремля.


"Очевидно, що це йде у прямо протилежному напрямку", — відзначила Нуланд.


Посол США в НАТО Джуліанна Сміт напередодні переговорів Росія-НАТО, запланованих на 12 січня, заявила, що виправдання росіян щодо стягування військ на кордон з Україною для проведення навчань не витримують жодної критики, повідомляє CNN.


За словами Джуліанни Сміт США "не бачать жодних явних ознак деескалації" з боку Росії під час переговорів.


“Росія, як і раніше, тримає близько 100 000 військовослужбовців прямо на кордоні з Україною. Ми вважаємо, що вони також мають плани з перекидання додаткових сил. Виправдання росіян, що вони збирають війська для навчань, насправді не витримують жодної критики в даний момент. Вони заявляють, що проводять навчання. При цьому на кордоні зосереджено дуже багато сил, як для навчань, і російська сторона не робила жодних повідомлень про якісь навчання біля українського кордону”, — сказала вона.


Після першого раунду переговорів 10 січня Росія продовжила вимагати гарантій того, щоб Україна ніколи не була допущена до вступу до НАТО.


Пані посол повідомила CNN, що не бачить можливості компромісу щодо нерозширення НАТО.


“Дозвольте мені бути максимально відвертою — ніхто не змінюватиме політику НАТО щодо розширення, двері залишаються відчиненими. Ніхто не має права зачинити ці двері ногою. І будь-яке рішення про розширення, як і раніше, прийматиметься альянсом НАТО та відповідною країною” — заявила Сміт.


Посол зазначила, що на столі переговорів з Росією будуть інші питання, у тому числі розмова про накладання “деяких взаємних обмежень” на проведення військових навчань та розташування ракет середньої та малої дальності.


«Аргумент»

Источник: Times